Katecheza w kadrze - pomoce katechetyczne

Zachęcamy katechetów do skorzystania z naszej oferty wideo z materiałami pomocniczymi do nauki religii w szkole podstawowej.
Publikacja ta uzyskała rekomendację Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

 

Poniżej fragment rekomendacji Komisji:

Rekomendowana przez Komisję Wychowania Katolickiego pomoc do katechezy może być wykorzystana zarówno podczas zajęć w szkole, jak i w parafii. Kilkuminutowe filmy w przystępny sposób przedstawiają trudne tematy. Sceneria prezentowanych wydarzeń jest bliska uczniom. Pojawia się bowiem: szkoła, kościół, biblioteka, podwórko czy las.

Filmy zawierają odniesienia do tekstów biblijnych oraz prawd katechizmowych. Pytania do refleksji, które pojawiają się w filmach, na końcu doczekują się konkretnej i jednoznacznej odpowiedzi. Atutem jest również to, że bohaterami przywoływanych wydarzeń są rówieśnicy dzieci, do których filmy są adresowane. Zachęcamy katechetów i duszpasterzy do zainteresowania się Katechezą w kadrze i wykorzystania filmów podczas zajęć religii w szkole oraz spotkań z dziećmi w parafii.

Link do pełnego tekstu

Katecheza-okladka

Tytuły filmów umieszczonych na płycie:

Przyjaźń - największy skarb
Walka z grzechem
Znaki Boga w świecie
Księga życia i miłości
Słowo Boże
Wiara - a co to jest?
Świętość Boga
Eucharystia - cud miłości
Świadkowie wiary
Najważniejsze pytania
Opieka Boga nad światem
Anioły - istoty duchowe

Zainteresowanych zakupem płyty prosimy o kontakt:

Elżbieta Król-Cebulska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 608 529 015

Płyta jest również dostępna w sklepach:

http://e-religijne.pl