Bielsko-Biała: Koncert Luxtorpedy zakończył XI Tydz. z Ewangelią

Odtworzony przebój Elvisa Presleya „I Can't Help Falling In Love With You” zakończył koncert zespołu Luxtorpeda, który 29 września zagrał w ramach „Tygodnia z Ewangelią” w klubie Backstage w Bielsku-Białej. Na Spotkaniu Młodych pt. „Światło ma moc”, ostatnim punkcie programu tej największej imprezy ewangelizacyjnej w diecezji bielsko-żywiekciej, bawiło się około 2 tysięcy osób.

Dziś jeszcze wydanie specjalne Wiadomości Telewizji LUMEN".

Wkrótce cały wywiad z członkami zespołu Luxtorpeda i relacja filmowa ze Spotkania Młodych i koncertu Luxtorpedy

Członkowie grupy motocyklowej „Just Riders - Sprawiedliwi Jeźdźcy” mówili, dlaczego warto zaufać Jezusowi, a muzycy z grupy Aslan namawiali, by naprawić relacje w swoich domach i z Bogiem. Swoje świadectwo wiary wyrecytował także młody raper "Flavo". Była także grupa skaczących na szczudłach "7League.pl" oraz - grupa "Arkona", która tańczyła ze światłem.

„Jezus jest w waszych środowiskach, w waszych sercach, w waszych głowach. On jest bliżej niż sobie wyobrażamy. Niech wam Bóg błogosławi” – mówił do zgromadzonej publiczności muzyk z bielskiej grupy Aslan.

Lider Luxtorpedy, Robert Friedrich „Litza” powiedział po koncercie, że zespół nie chce moralizować ze sceny lub mówić ludziom, co mają robić „Bardziej chcemy się czymś podzielić, niż coś powiedzieć. Chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami i tym, ile 'Światło' namieszało w naszym życiu i otworzyło nam oczy na wiele spraw. Jak śpiewamy, że w każdym nas są wilki, to śpiewamy o sobie, jak śpiewam, że siedem razy na dzień upadam, to śpiewam o sobie. ‘Jestem głupcem” – śpiewam o sobie. Broń Boże nie mówię młodym ludziom, ani żadnym, którzy słuchają, co mają robić, bo nie mam prawa tego robić, nie mogę odbierać ludziom wolności” – powiedział 45-letni gitarzysta, wokalista i kompozytor.

Muzyk przyznaje jednocześnie, że to, czym śpiewa, nie jest łatwe. „Łatwiej posłuchać sobie innych zespołów, które dają odpocząć po pracy, od tego często piekła dnia codziennego, a my śpiewamy, że jest ta noc, ale po tej nocy przychodzi światło” – dodaje.

Hasłem organizowanego po raz 11. „Tygodnia z Ewangelią” były słowa z Ewangelii św. Jana: „Chcemy zobaczyć Jezusa”. W jego ramach wystąpiła wcześniej września Magda Anioł, a przedstawienie dla dzieci zaprezentował„Teatr A” z Gliwic. W kuluarach Bielskiego Centrum Kultury na specjalnych stoiskach zaprezentowało się kilkanaście z około 40 ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich działających na terenie diecezji bielsko-żywieckiej. Rozdawali gadżety, broszury, rozmawiali o cechach charakterystycznych reprezentowanego przez siebie ruchu i zachęcali do pogłębienia osobistej relacji z Panem Bogiem.

Przez 3 dni odbywały się będą wieczorne spotkania modlitewne prowadzone przez różne bielskie wspólnoty. Ewangelizowali członkowie Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze”, Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji, Odnowy w Duchu Świętym „Nowy Lud” oraz Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”.

Podczas Tygodnia odbyły się happeningi w mieście, warsztaty Tato.Net, gry i zabawy dla dzieci.

Organizatorem „Tygodnia z Ewangelią” był diecezjalny wydział ds. ewangelizacji Kurii bielsko-żywieckiej, a współorganizatorem gmina Bielsko-Biała. Impreza odbyła się pod patronatem biskupa Tadeusza Rakoczego i prezydenta Bielska-Białej, Jacka Krywulta.

Posłuchaj: