wtorek, 09 kwiecień 2013 00:57

Okienko Telewizji LUMEN na stronach diecezjalnych i parafialnych

Na początek naszej współpracy chcielibyśmy zachęcić do korzystania z naszych materiałów filmowych, aby mogły one wzbogacić istniejące już strony internetowe diecezji, parafii czy też lokalnego portalu. Wystarczy pobrać odpowiedni kod ze strony www.LumenTV.pl, by utworzyć na stronie swojej diecezji, parafii, portalu "okienko", w którym automatycznie pojawiać się będą co tydzień nowe treści ewangelizacyjne.

czwartek, 06 czerwiec 2013 15:05

Na specjalne zamówienie możemy zrealizować filmy o parafiach czy wspólnotach.

Pomysł ten narodził się podczas oglądania holenderskiego filmu „Ostatni wierni”, który został nakręcony na zamówienie parafian chcących w ten sposób uratować swój kościół przed zamknięciem i wyburzeniem.Obraz ten zainspirował nas, aby realizować filmy o parafiach teraz, by do takich sytuacji jak w Holandii nigdy nie doszło.

Przykład: Film o katedrze Św. Mikołaja w Bielsku-Białej

Kilka takich filmów już wyprodukowaliśmy. Jedne prezentują ogólnie świątynię i parafię, inne przedstawiają konkretne wydarzenie, np. konsekrację kościoła lub 20-lecie wspólnoty.

czwartek, 06 czerwiec 2013 15:05

Filmy promujące wydarzenia lub instytucje to wymóg dzisiejszego czasu. Żyjemy w świecie obrazu, w którym informacja nie poparta wizualizacją ma małe szanse na przebicie się do opinii publicznej bombardowanej natłokiem informacji. Posłużenie się obrazem znacznie zwiększa szansę zapamiętania informacji. Dlatego krótkie i dynamiczne filmy promocyjne i spoty reklamowe to bardzo skuteczne narzędzie dotarcia do odbiorcy. Choć kojarzą się źle, z często natarczywą reklamą, to jako narzędzie można je wykorzystać także w dobrym celu. Mogą służyć promocji szkół katolickich czy ośrodków rekolekcyjnych lub zapraszać na konferencje, czy wydarzenia ewangelizacyjne. Możemy je realizować na specjalne zamówienia.


Spot

Spot jest krótką formą filmową (maksymalnie do 3 minut) i na ogół wykorzystuje się go do zaproszeń na jakieś wydarzenia. O skuteczności tego typu materiałów filmowych mogliśmy się przekonać tworząc spot zapraszający na seminarium odnowy w Duchu Świętym, na które przyszło ponad 160 osób, a tydzień wcześniej (przed wyemitowaniem spotu) zapisanych było 20 osób. Nagrywaliśmy także spoty zapraszające na I Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich, będziemy także nagrywać spot zapraszający na II Kongres Nowej Ewangelizacji w Warszawie.

Przykłady zastosowania: Spot zapraszający na Seminarium Odnowy w Duchu Świętym (REO)


         
Film promocyjny

Film promocyjny jest dłuższą formą (ok. 10 minut) i jest raczej poświęcony jakiejś instytucji, tematowi lub produktowi, który chcemy wypromować. Przykładowym filmem promocyjnym instytucji, jest zrealizowany przez nas film dla gimnazjum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. Trwa ok. 10 minut i został przygotowany do prezentacji na targach. Wykorzystywany jest także na konferencjach.

Przykłady zastosowania:


"Wiara i Biznes" - relacja z konferencji                                                                                                
               

czwartek, 06 czerwiec 2013 15:05

Jako Telewizja Lumen możemy zapewnić także obsługę medialną wydarzeń, łącznie z transmisją przez Internet, produkcją filmów DVD z wydarzenia, wydaniem specjalnym „Wiadomości” poświęconym wydarzeniu, wywiadami na planie, relacjami filmowymi itp.

"Budzimy Kraków" Rozmowa (wywiad) z Biskupem Grzegorzem Rysiem.


Angażując cały nasz sprzęt możemy zrealizować materiały o bardzo wysokim stopniu zaawansowania technicznego na kilka kamer HD, łącznie ze zdjęciami z Kranu filmowego (najazdy z 7 metrów), Steadycamu (zdjęcia w ruchu operatora) czy Hexacoptera (zdjęcia z lotu ptaka).


Także od strony dziennikarskiej oferujemy pełną obsługę: scenariusz, zapowiedź, prowadzenie, nagranie lektora, wywiady w języku polskim i angielskim. Możemy także przygotować całościowe wersje obcojęzyczne. Taka obsługa wydarzenia wymaga jednak dużo wcześniejszego zgłoszenia i szczegółowych ustaleń."Budzimy Kraków" Rozmowa (wywiad) z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, Metopolitą Krakowskim."Budzimy Kraków" wywiad z Ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem, - przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, przeprowadzony w Krakowie, na stadionie "Cracovii", w trakcie ewangelizacji."Budzimy Kraków" Wywiad z Andrzejem Sionkiem - Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej"Budzimy Kraków" Wywiad z Andrzejem Lewkiem - Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej"Budzimy Kraków" Wywiad z Karolem Sobczykiem - rzecznikiem prasowym ewangelizacji Krakowa "Bliżej Mocniej Więcej"czwartek, 06 czerwiec 2013 15:05

Zapraszamy także diecezje i parafie oraz ruchy i wspólnoty do współpracy w informowaniu i zapraszaniu na wydarzenia ewangelizacyjne przez Was organizowane.

Zdajemy sobie sprawę, że w całej Polsce jest mnóstwo tego typu wydarzeń, ale mało o nich wiadomo. Dlatego prosilibyśmy o nadsyłanie zaproszeń i wiadomości na ten temat, w celu umieszczania ich na naszym portalu www.LumenTV.pl , który odwiedzany jest przez wiele osób, aby jak najwięcej ludzi mogło się o nich dowiedzieć i wziąć w nich udział.Przygotowywanie wydarzeń ewangelizacyjnych kosztuje wiele trudu, pracy i pieniędzy. Nie zapominajmy o jak najszerszym informowaniu o nich, aby jak najwięcej ludzi skorzystało z tego co dla nich przygotowujemy.

Możemy także umieszczać materiały z relacjami z tego co się wydarzyło (do 5 min)

Materiały należy nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czwartek, 06 czerwiec 2013 15:05

Podstrony regionalne to nasze plany. Dla każdego regionu (archidiecezji lub diecezji) chcielibyśmy zrobić specjalną podstronę, gdzie będzie można umieszczać relacje z tego co się wydarzyło na danym terenie a także zaproszenia, nawet bardzo szczegółowe na to, co się będzie działo. To są plany na przyszłość, ale chciałam o tym wspomnieć, bo może się okazać, że ta przyszłość nie będzie aż taka daleka.